0

Г ригор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на червен корт в Барселона с награден фонд 2,8 милиона долара, след като надви аржентинеца Кория в решителния трети сет, игран в продължение на два дни.

Мачът между двамата беше доигран днес, след като снощи беше прекъснат заради дъжд в третия сет – първо при 2:1 и после при 4:3 гейма за Гришо и негов сервис.

Българинът запази пробива предимство и след десетина минути на корта си осигури победата, след като взе и двете си подавания.

Така той заработи 35 555 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 23-ото място.

За място на четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между водача в схемата Стефанос Циципас (Гърция) и Иля Ивашка (Беларус), чийто мач също беше прекъснат снощи заради дъжда.

Петият в класацията на АТП Циципас води с 5:1 гейма и сервира за успеха в първия сет.