0

Г ригор Димитров отпадна още във втория кръг на „Мастърс“ турнира в Синсинати след загуба от Фабиан Марожан с 6:4, 4:6, 6:3. Така българинът продължава да изпитва трудности в началото на сезона на твърди кортове и то десетина дни преди последния турнир от Големия шлем US Open. По-рано през август първата ни ракета участва и на „Мастърс“-а в Монреал, където даде само гейм на Ринки Хиджиката във втория кръг (6:1, 6:0), но в третия претърпя поражение от бъдещия шампион Алексей Попирин с 6:4, 6:7(5), 3:6. Така равносметката за българина след двата силни турнира в Северна Америка показва само една победа и минимален брой спечелени за ранглистата точки. Вглеждайки се по-зорко в сезонната статистика на Григор ще видим, че до турнира в Канада българинът не спечели поне два мача в една и съща надпревара само два пъти. Първо това се случи на друг турнир от категория 1000, този в Мадрид, където първата ни ракета преклони глава пред Якуб Меншик.

Вторият случай бе в средата на юни в Куинс, когато Димитров отстъпи във втория си мач на Себастиан Корда.

Другото, което прави впечатление е, че за първи път през сезона шампионът от Бризбейн допуска две последователни загуби след обрати. Факт е, че до момента само веднъж преди това финалистът от Маями бе повел в резултата със сет, а след това загуби мача. Това се случи още през януари на “Аустрелиън Оупън“ при изненадващата загуба от Нуно Борхес с 7:6(3), 4:6, 2:6, 2:7(6).

Цялата разработка четете в днешния брой на "Мач Телеграф"