0

Ф ренският тенисист Юго Юмбер ще бъде съперник на четвъртфиналите на най-добрата българска ракета Григор Димитров на тенис турнира във Вашингтон от сериите АТР 500. Юмбер, който е под номер 36 в световната ранглиста, се наложи с лекота над японеца Юсуке Ватануки с 6:0, 6:2 за час игра.

Димитров пък се справи с 6:4 и 6:3 с финландеца Емил Руусувуори.

Двамата до момента са се срещали два пъти, като и в двата пъти победител излиза Димитров. През 2019-а той се налага с 2:1 сета на Мастърс 1000 в Париж, а година по-късно триумфира и в Синсинати - 6:3, 6:4.

Мачът Димитров - Юмбер е четвърти в програмата на Грандстанд и се очаква да започне около полунощ наше време.

За четвъртфиналите се класира и представителят на домакините Джефри Уулф, който надигра сънародника си Майкъл Моу с 6:4, 7:6 (5).