0

Н ик Кириос и Танаси Кокинакис спечелиха титлата на двойки при мъжете от Откритото първенство на Австралия по тенис.
В изцяло австралийския финал Кириос и Кокинакис надвиха Матю Ебдън и Мат Пърсел със 7:5, 6:4 за час и 36 минути.

Ник и Танаси досега никога не са печелили титла като двойка. Те започнаха участието си на Australian Open като непоставени, но по пътя си към трофея победиха двойките, които бяха поставени под номер 1, номер 3 и номер 15 в схемата.

Във финала на "Род Лейвър Арина" Кириос и Кокинакис не допуснаха да загубят подаването си нито веднъж. Те направиха по един пробив и в двата сета - в 11-ия гейм на първия сет, както и в седмия на втория. Ебдън и Пърсел отразиха един мачбол в деветия гейм на свой сервис, но в следващия със серия от успешни сервиси Ник Кириос сложи край на мача. След победната точка Ник награби гаджето си Костийн Хаци и я разцелува на корта.

Така те зарадваха многобройните фенове на тениса в Австралия, които вече празнуваха след титлата при жените на Ашли Барти.