0

З вездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри продължава със страхотното си представяне от началото на сезона в НБА, след като наниза 40 точки за победата на своите над Кливланд Кавалиърс със 104:89 като гост.
Домакините спечелиха първите три части и имаха преднина от 13 точки в началото на последната четвъртина, но бяха тотално надиграни в заключителните 12 минути, които Воините спечелиха с 36:8.
Двукратният MVP на Лигата Къри наниза 20 от 40-те си точки именно в заключителната част, в която реализира 8 от 12 изстрела и четири тройки. Общо гардът на Уориърс завърши с 9 тройки от 16 опита, като добави 6 асистенции, 4 борби и 2 откраднати топки. Той вече е водещ реализатор в НБА за сезона със средно 29,5 точки на мач.

Неманя Биелица се включи с 14 точки от пейката за Голдън Стейт, а Дреймънд Грийн се отличи с 14 асистенции. За Кавалиърс, които са без четирима титуляри поради контузии, над всички бе Дариъс Гарланд с 25 точки, а Дийн Уейд и Кевин Лов се отчетоха с по 17 точки.

"Когато Стеф е на паркета, винаги имаш шанс. Той е един от най-великите играчи в историята и най-великият стрелец от далечно разстояние за всички времена. Той е безстрашен и винаги може да влезе в зоната по този начин", коментира треньорът на Уориърс Стив Кър.
Уориърс са с най-добър актив в Лигата и водят в Западната конференция с 13 победи и 2 загуби, докато Кливланд заема осмо място на Изток с баланс 9-8.