0

Л ос Анджелис Лейкърс загуби със 119:127 от Мемфис Гризлис у дома в мач от редовния сезон на НБА. Леброн Джеймс бе над всички с 35 точки за „езерняците”, но това се оказа недостатъчно за успех на отбора му. Уейн Елингтън и Остин Рийвс добавиха по още 16 точки.
За Гризлис Деймънд Бейн вкара 23 точки, а Джарън Джаксън се отчете с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 12 борби.
Във временното класиране на Запад Мемфис е четвърти с 28 победи и 14 загуби, докато Лейкърс е 7-и с 21 победи и 20 поражения.

В друг мач от снощи Голдън Стейт Уориърс прекъсна серията си от две поредни загуби, които допусна от Далас и Ню Орлиънс далеч от дома миналата седмица. "Войните" на Стив Кър се завърнаха в своята зала "Чейз Сентър", където надвиха състава на Кливланд Кавалиърс с крайното 96:82 в първия мач на Клей Томпсън от две години и половина насам.
В последните 941 дни звездата на Уориърс лекуваше две поредни тежки травми - скъсани връзки в лявото коляно и скъсано ахилесово сухожилие в десния крак.
Той започна мача като титуляр и за 20 минути игрово време се превърна във втория най-резултатен играч за тима си със своите 17 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 чадър при стрелба 7/18 от игра, включително 3/8 от тройката.