0

В най-оспорвания мач волейболистите на Левски спечелиха срещу ЦСКА с 3:2 (17:25, 25:22, 24:26, 25:22, 16:14) в зала "Васил Симов". Това беше най-трудният успех на "сините" срещу вечния съперник за първенство след досегашните два на нула.

ЦСКА започна много по-добре мача и спечели убедително първата част. Левски изравни резултата и водеше в третата част, но тимът на Александър Попов я спечели в края с 26:24.

Левски напъна за 2:2, а в тайбрека се наложи най-вече заради отличното включване на разпределителя Симеон Николов.

Левски изпусна четири мачбола, но приключи мача при петия след грешка на Вълчев от ЦСКА при атака.

Симеон Николов и Владимир Гърков отбелязаха по 21 точки за "сините", Страхиня Бързакович от ЦСКА бе най-резултатен в мача с 25.

Бургаското дерби между шампиона Нефтохимик 2010 и лидера Дея спорт бе най-продължителният мач в кръга, като в крайна сметка се наложи „нафтата“ с 3:2 (25:17, 25:21, 24:26, 23:25, 16:14).

Нефтохимик поведе с 2:0 и бе близо до победа на нула, но отстъпи в третата част с 24:26. Стигна се до тайбрек, който тимът все пак спечели с 16:14.

Розалин Пенчев бе най-полезен за шампионите с 28 точки, Лукас Мадалос отбеляза 24 за Дея спорт, а Валентин Братоев завърши с 19 за носителя на Купата на България.
На четвъртфиналите на първенството двойките ще бъдат Дея спорт - Черно море, Левски София - Берое, Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог и Монтана - ЦСКА.

Играе се до две победи от три мача, като първите срещу са следващия петък.