0

С ловенският гард Лука Дончич вкара 26 точки, направи 14 асистенции и овладя 8 борби за победата на Далас Маверикс със 131:113 над Детройт Пистънс като гост в мач от поредния кръг на Националната баскетболна асоциация.

За Далас това бе победа номер 50 през сезона, което не се бе случвало през последните седем сезона.

Гостите от щата Тексас изоставаха с две точки след края на първата четвърт, но в останалите три имаха категорично превъзходство над младия отбор на Детройт, който инкасира 57-мо поражение в 80 мача.

Джейлън Брънсън добави още 24 точки за Далас, а Спенсър Динуиди и Дориън Фини-Смит вкараха по 13.

За Детройт Кейд Кънингам реализира 25 точки, а центърът Айзея Стюарт приключи с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 14 борби.

В друг мач от тази нощ Бруклин Нетс победи със 110:98 Ню Йорк Никс в дербито на "Голямата ябълка".

В "Медисън Скуеър Гардън" Кевин Дюрант вкара 32 точки за гостите от Бруклин, които изоставаха със 17 точки на почивката. Кайри Ървинг добави още 24 точки за "мрежите", като той и Дюрант играха пълни 24 минути през второто полувреме. Пати Милс и Сет Къри се отчетоха с по 15 точки за победителите.

За Никс Алек Бъркс вкара 24 точки, с 23 завърши канадецът Ар Джей Барет, а Оби Топин вкара 19.