0

Д жоел Ембийд вкара 51 точки и взе 12 борби за успеха на Филаделфия над лидера в Западната конференция Минесота със 127:113. Това е 12-и пореден мач за Ембийд, в който вкарва поне 30 точки и взима минимум 10 борби. До границата от 40 точки той достигна в трети пореден двубой.

А тази с над 30 точки е най-дългата от постижението на иконата на баскетбола Карим Абдул-Джабар от сезон 1971/72. Също така той вкара 17 наказателни удара от 18 опита, а мач с 50 и повече точки за него е 50-и в кариерата му. Тайризи Макси добави 35 точки за Филаделфия, за да запишат 19-а победа от началото на сезона.

Антъни Едуардс беше номер 1 за Минесота с 27 точки, докато Карл-Антъни Таунс остана с 23 точки, както взе и 13 рибаунда. Джейдън Макданиелс остана с 21. Въпреки поражението, Минесота остава на върха на Запад с 20/6.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс се наложи над Далас със 120:111, а Кауи Леонард отбеляза 30 точки и взе 10 рибанда. Норман Пауъл започна от пейката, но завърши с 21 точки за 31 минути на терена за Клипърс. Пауъл вкара 7 пъти от игрова ситуация, в това число три тройки от шест опита.

Джеймс Хардън добави 17, както и 11 асистенции. Хардън имаше важни моменти в началото на четвъртата четвърт, когато помогна в защита за 6 минути без кош за гостите.

За домакините Лука Дончич остана с 28 точки номер 1 в реализацията, а също така взе 10 борби и подаде 10 асистенции. Но серията му от 11 поредни мача с 30 точки поне приключи. Тим Хардуей-джуниър вкара 21 точки, започвайки като резерва.

Кайри Ървинг пък не игра в шести пореден мач заради травма в петата.

Кливланд прекърши у дома Юта със 124:116 най-вече заради безукорната стрелба на Сам Мерил, който наниза осем тройки. Мерил е бивш играч на Юта, а за домакините не играха Донован Мичъл (заради вирус), Ивън Моубли (операция на коляното) и Дарайъс Гарланд (фрактура на челюстта).

За гостите от Юта най-силно се представиха също бивши играчи на противника. Финландското крило Лаури Марканен и Колин Секстън поведоха тима на Джаз с 26 и 20 точки съответно.

Индиана пък надви Шарлът Хорнетс със 144:113 и вече има 14 победи в 26 мача. Бъди Хийлд завърши с 25 точки, но 19 от тях паднаха в третата част на мача. Пейсърс направиха толкова убедителна победа и заради 18-те успешни стрелби от зоната за три точки.
Маями Хийт спечели регионалното дерби на Флорида с Орландо – 115:106, като срещата е дерби и на върха в Югоизточната дивизия. Тайлър Хиро беше най-важната фигура за Горещите от Маями с 28 точки, докато Хейууд Хайсмит направи личен рекорд с 15 точки, а Бам Адебайо остана с 18, но основно в началото на мача. Това е край на серията от девет поредни домакински успеха на Орландо.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Индиана – Шарлът                144:113
Филаделфия – Минесота           127:113
Орландо – Маями                 106:115
Кливланд – Юта                  124:116
Торонто – Денвър                104:113
Бруклин – Ню Йорк               102:121
Чикаго – Лос Анджелис Лейкърс   124:108
Хюстън – Атланта                127:134