0

Б ългария продължи уверения си поход на Световното първенство по волейбол за жени под 19 години, което се провежда в Хърватия и Унгария. Тимът, воден от Борислав Крачанов, постигна пета поредна победа в Сегед, а в четвърти мач не даде гейм на съперника.

"Лъвиците" отнесоха домакина Унгария с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) в първия си елиминационен мач, с което пък си осигуриха участие в четвъртфиналите.

Пореден силен мач направи Микаела Стоянова, която завърши с 16 точки, Ива Дудова добави 11, а Виктория Коева – 9.

Припомняме, че дотук имаме само една загуба. На старта на Мондиала отстъпихме пред един от фаворитите – Италия (1:3). След това нашите влязоха в поредица от победи, в които загубиха само 1 гейм. Завършихме като втори в Група С, а в директните елиминации трябваше да се изправим срещу един от двата домакина.

Днес е почивен ден, а на 9 август (сряда) започват четвъртфиналните сблъсъци, в които България се изправя срещу Турция.