0

Р афаел Надал се класира на финала на турнира в Акапулко (Мекс) след нова победа срещу Даниил Медведев (Рус). За разлика от финала на Australian Open, в който се играха пет сета, този път испанецът беше далеч по-убедителен и спечели с 6:3, 6:3, като не допусна да бъде пробит от съперника си. Надал бе почти безгрешен на корта, а Медведев, който от понеделник ще оглави световната ранглиста, така и не намери начин да преодолее противника си.

Победата е 14-а поред за Надал от началото на сезона. Той все още няма загуба, а това е най-добрият старт на сезон в кариерата му. Предишното му най-добро постижение беше 11 поредни победи през 2014.

Надал стигна до пробив още в третия гейм на първия сет, а до края не даде шанс на Медведев да изравни. Във втората част Рафа отново взе рано подаване на съперника си. Медведев обаче подобри играта си, а в шестия гейм, продължил почти 20 минути, имаше общо 7 точки за пробив. Надал обаче отрази всяка от тях и запази преднината си.

На финала в Акапулко Надал ще срещне Камерън Нори (Вбр), който изненада Стефанос Циципас (Гър) след успех с 6:4, 6:4.