0

Б ългарският пилот Никола Цолов не успя да завърши състезанието за Световната купа във Формула 3 по улиците на Макао днес. Никола се удари странично в предпазните стени на последния завой в 12-ата обиколка и не успя да продължи. На старта Цолов потегли 13-и, но загуби две позиции на спирането и влизането в третия завой „Лисабон”, но след това си върна една позиция. След това последваха нови инциденти и две излизания на колата на сигурността, като Никола успя да прогресира до 11-ата позиция.

При последния рестарт българинът беше атакуван от Оливър Гьоте, който го изпревари, а веднага след това Цолов се опита да се доближи до него, за да може да използва DRS системата и да си върне позицията. Но загубата на сцепление в десния завой „Фишърменс Бенд” го прати в мантинелата и той не успя да избегне удара. Вчера Никола Цолов се класира 13-и в квалификационното състезание, а в първата квалификация се пребори за 8-ото място – силно представяне в дебюта му на най-трудното улично трасе в света.