0

Б ългарският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 15-о място следобедната сесия на тестовете днес в Барселона. Това бе и последният тестов ден за сезон 2024.

Никола завърши следобедната сесия с 1:32,247 минути в най-бързата си обиколка, на 3,910 секунди от най-бързата обиколка на Мартиниус Стеншорн, който постигна 1:28,337 минути в симулация на квалификация. Цолов и почти всички други пилоти работиха по симулация на състезателно темпо и по-дълги серии обиколки с повече гориво на пистата.

Никола беше най-бърз и в двете сесии вчера на пистата “Барселона-Каталуня”, а днес завърши сутрешната сесия на второ място, само на 0,027 секунди от първото време. Миналата седмица Българския лъв участва в единия от двата тестови дни на пистата “Херес” и записа най-доброто време, както за деня, така и за целия тест.

Както е известно, Никола Цолов кара за друг тим на тестовете, а именно Кампос - тимът, с който той спечели титлата в испанската Формула 4 през 2022 година.