0

С ветовният номер 2 в тениса Новак Джокович победи на старта на "Уимбълдън" аржентинеца Пабло Качин с 6:3, 6:3, 7:6 (4) за малко над 2 часа и 10 минути игра. Така той започна успешно защитата на титлата си от миналата година. Това бе 29-и пореден успя на сърбина на "Уимбълдън", като последното му поражение в Лондон бе на четвъртфинал през 2017 година. Той има четири поредни титли на турнира.

Във втория кръг Джокович ще играе срещу австралиеца Джордан Томпсън, който направи драматичен обрат срещу американеца Брендън Накашима при 2:6, 2:6, 6:4, 7:6 (4), 6:3 в мач, продължил повече от 3 часа и половина.

Световният номер 4 Каспер Рууд от Норвегия победи трудно френския квалификант Лоран Локоли с 6:1, 5:7, 6:4, 6:3.  В следващата фаза скандинавецът ще срещне британеца Лайъм Броуди, който се наложи над друг французин - Констан Лестиен, с 6:1, 6:3, 7:5.

Двама руснаци, които играят под неутрален флаг, ще се срещнат помежду си във втория кръг. Това са Андрей Рубльов и Аслан Карацев.

Рубльов, който се завърна на "Уимбълдън" след миналогодишното отсъствие заради забраната за участие на тенисистите от Русия, победи австралиеца Макс Пърсел с 6:3, 7:5, 6:4.

Карацев достигна малко по-трудно до тази фаза, след като надигра французина Люка ван Аш с 6:7 (4), 6:4, 6:2, 6:4 за 3.23 часа игра.