0

В иктория Томова приключи участието си на старта в основната схема на турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ). Най-добрата българска тенисистка претърпя загуба от представителката на домакините Клер Лиу с 6:7(2), 4:6.
Томова, която дебютира в основната схема на състезанието, пропусна множество възможности срещу 87-ата в света и логично отстъпи след близо два часа игра.

Нашето момиче трябва да съжалява, че не спечели първия сет, в който водеше с 5:4, но допусна пробивът веднага да бъде върнат. В тайбрека родната тенисистка направи няколко непредизвикани грешки и съперничката й се възползва. Във втората част двете си размениха по един ранен пробив, след което Лиу поведе с 4:2, но Вики Томова не се предаде и успя да изравни.

Българката беше близо до спечелването на трети пореден гейм, но сбърка форхенд по правата, а след това Лиу беше по-прецизна и отново излезе напред. Участващата с “уайлд кард” американка показа здрави нерви, като подаваше за мача, и си осигури място в следващия кръг.