0

О тборът на Канада се наложи над южните съседи САЩ със 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7) след продължение и спечели бронзовите медали на Световното първенство по баскетбол.

Американците все пак успяха да вкарат мача в продължение след успешна стрелба за три точки на Микал Бриджис в последната секунда.

Канадците се виждаха победители, след като водеха със 111:107 четири секунди преди края, след като Дилан Бруукс, който завърши с 39 точки, вкара два фаула.

Тогава Бриджис вкара първия си свободен удар, пропусна съзнателно втория, но спечели борбата и вкара тройка 0.6 секунди преди сирената.

Кели Олиник пропусна последната стрелба за Канада.

В продължението канадците бяха безкомпромисни, водени от Шай Гилджъс-Алекзандър (31 точки), който вкара първите седем точки в добавеното време.

Американците бяха отслабени в мача за третото място допълнително от отсъствията на Паоло Банчеро и Джарън Джаксън Джуниър, както и болния Брендън Инграм.