0

Защитаващият титлата си на Откритото първенство на Франция по тенис и водач в световната ранглиста при мъжете Новак Джокович се класира за четвъртфиналите.

37-годишният Джокович надделя над 23-ия в схемата аржентинец Франсиско Черундоло с 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 в двубой, продължил четири часа и 39 минути.

Сърбинът ще се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от срещата между американеца Тейлър Фриц и норвежеца Каспер Рууд. За него това ще бъде 15-и пореден четвъртфинал на "Ролан Гарос".

Новак Джокович записа 40-а победа в кариерата си в пет сета и с общо 370 успеха на турнирите от Големия шлем той изпревари швейцареца Роджър Федерер и вече е едноличен лидер по този показател. Освен това той ще играе за 59-и път в кариерата си на четвъртфинал в Шлема. За място в топ 4 Ноле среща Каспер Рууд (Нор). В мачовете досега сърбинът води с 5-1 победи.