0

Г ригор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара.

Българинът отстъпи с 3:6, 4:6 на Яник Синер от Италия. Срещата продължи 88 минути.

Димитров допусна два пробива в първия сет и го загуби с 3:6. Във втората част Григор на два пъти имаше преднина от пробив, но не успя да я задържи. При 4:5 българинът спаси два мачбола на собствен сервис, но при третия Синер затвори мача в своя полза.

Българинът не успя да покаже най-доброто, на което е способен и преклони глава пред 11-тия в световната ранглиста.

На осминафиналите Яник Синер ще се изправи срещу руския тенисист Андрей Рубльов.

Поставеният под номер 7 в схемата Холгер Руне (Дания) също се класира за четвъртия кръг. Той нямаше проблеми срещу 31-ия Диего Шварцман и спечели с 6:4, 6:2. Датчанинът очаква в следващия си мач номер 9 Тейлър Фриц (САЩ), който победи Денис Шаповалов (Канада) с 6:4, 6:4.

Номер 16 Томи Пол (САЩ) елиминира Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 6:3, 7:5 и също продължава напред.

При жените канадката Бианка Андрееску също записа победа на турнира. Шампионката от Откритото първенство на САЩ победи американката София Кенин с 6:4, 6:4 и ще играе в четвъртия кръг на надпреварата.

В изцяло чешки сблъсък Маркета Вондроушова надделя над 17-а поставена Каролина Плишкова с 6:1, 6:2, а рускинята Варвара Грачьова спечели срещу Магдалена Фрех (Полша) с 6:1, 6:2.

Сораня Кърстя от Румъния достигна до четвъртия кръг след успех над Каролина Мухова (Чехия) със 7:5, 6:1.