0

М ария Сакари се класира за третия кръг на Australian Open, след победа с 3:6, 7:5, 6:3 срещу Диана Шнайдер (Рус). Гръцката тенисистка, която е №6 в световната ранглиста, трябваше да прави обрат, след като изпусна втория сет. Сакари беше нервна срещу 18-годишната рускиня и по друга причина – заради писъците на съперничката си. Когато изравни резултата за 5:5 във втория сет, Шнайдер изкрещя, а Сакари отиде при съдията на стола Кристиан Раск и се оплака.

„Ако тя изкрещи още един път в лицето ми“, каза гъркинята, а при опита на съдията да ѝ отговори, продължи с: „Не, не, не, не. Още веднъж да го направи, тя върви към мен. Още веднъж да изкрещи и ще говоря с главния съдия.“

Шнайдер не се повлия от оплакванията на Сакари. Все пак световната №6 взе втория сет със 7:5, а в третия си върна контрола над мача и спечели с 6:3.

В друг мач от днес световната №1 Ига Швьонтек (Пол) се класира напред след успех с 6:2, 6:3 срещу Камила Осорио (Кол).

"Беше по-трудно, отколкото показва този резултат", заяви Швьонтек след успеха.