0

Г ергана Топалова извоюва втора поредна победа в квалификациите на "Уимбълдън" и се приближи само на една крачка от основната схема на най-престижния тенис турнир.

Правещата своя дебют в надпревара от Големия шлем при жените 24-годишна пловдивчанка разгроми във II кръг на пресявките в Лондон рускинята Анастасия Захарова с 6:0, 6:2.

Двубоят на корт №12 в тревния комплекс в британската столица продължи само 61 минути. Втората ракета на България (№229 в ранглистата) започна срещата със серия от 7 поредни гейма, преди 22-годишната ѝ опонентка (№159) да се разпише на таблото. Националката ни за "Били Джийн Кинг къп" осъществи четвъртия си пробив в мача в шестия гейм на втората част и затвори срещата с пети брейк още при първия си мачбол.

В решаващия III кръг Топалова ще се изправи срещу поставената под №30 в предварителната схема унгарка Пана Удварди (№134) или хърватката Тена Лукас (№224). Гарантирано участие в Откритото първенство на Великобритания (1-14 юли) имат двамата ни най-добри тенисисти - Григор Димитров (№10 в света) при джентълмените и Виктория Томова (№58) при дамите.