0

О лимпийският шампион Александър Зверев за четвърта поредна година се класира на 1/2-финалите на Откритото първенство по тенис на Франция.

4-тият в световната ранглиста 27-годишен германец спечели срещу 11-ия Алекс де Минор от Австралия с 6:4, 7:6(5), 6:4 в интригуващ мач, продължил 3 часа и 2 минути.

Това беше 10-а поредна победа за Саша Зверев, който ликува на "Мастърс 1000" в Рим преди „Ролан Гарос”. Следващият му съперник е двукратният финалист на мускетарските кортове Каспер Руд от Норвегия, а битката между двамата ще е повторение на миналогодишния им 1/2-финал. Тогава скандинавецът бе категоричен с 3:0 (6:3, 6:4, 6:0).

Другите полуфиналисти са испанецът Карлос Алкарас и италианецът Яник Синер, който отстрани нашия Григор Димитров.