0

Г ригор Димитров изстрада класирането си за осминафиналите на „Ролан Гарос“. След като цял ден чака, за да доиграе мача си срещу белгиеца Зизу Бергс от вчера, Гришо трябваше да извади всичките си оръжия, за да се противопостави на своя съперник, който пък от своя страна показа най-добрия си тенис и затрудни изключително много българина.

Срещата, която започна в петък и беше прекъсната заради дъжд при 6:3, 2:1, бе доиграна тази вечер на централния корт „Филип Шатрие". Тя зопочна при празни трибуни, като публиката бе пусната за вечерната сесия.

Макар да загуби третия сет и да имаше сериозни затруднения при начален удар, Димитров съумя да затвори двубоя след 6:3, 7:6 (6), 4:6, 6:4 и в неделя ще се изправи срещу поляка Хуберт Хуркач в спор за място на четвъртфиналите на втория за сезона турнир от Големия шлем.

Двубоят е на корт „Сузан Ланглен", а при победи Григор за първи път в кариерата си ще достигне до финалната осмица на "Ролан Гарос".