0

В иктория Томова отпадна във втория кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Българката загуби с 0:6, 6:3, 3:6 срещу участващата с "уайлд кард" Кейти Боултър.

28-годишната Томова достигна за общо трети път в кариерата си до втория кръг на "Уимбълдън" - след 2018 и 2022 година.

В дебютната част първата ракета на България не успя да се поздрави с успех в нито един гейм, но след това във втория сет направи решителен пробив за 5:3 и сервира успешно за изравняване на резултата в мача.

В третата част представителката на домакините спечели началния удар на Виктория Томова и поведе с 2:0, след което приключи двубоя при 6:3 след 104 минути и третия си мачбол.

Българската тенисистка пласира 16 печеливши удара срещу 36 в полза на британката, която допусна и 38 непредизвикани грешки.