0

А лександър Везенков и Сакраменто Кингс постигнаха втора победа в новия турнир на НБА In-Season. В среща от група С на Западната конференция Кинс победиха Сан Антонио Спърс със 129:120 (29:31, 33:31, 32:33, 34:26) във "Фрост Банк Арена" в Тексас. По този начин "кралете" елиминираха съперника си от надпреварата и записаха пета поредна победа в редовния сезон на НБА.

Везенков бе близо 17 минути на терена като се отчете с 5 точки и 4 спечелени борби.

Звездата на Сакраменто Де'Аарън Фокс вкара рекордните си за сезона 43 точки за успеха. Той отбеляза 14 от точките си в последната четвърт, а Домантас Сабонис добави 8 в края за победата на "Кралете".

Сакраменто водеше с 5 точки 1:07 минута преди края на мача, когато Фокс вкара три наказателни удара и реши мача. Сакраменто вече има пет поредни победи в НБА, докато за Сан Антонио това бе седма поредна загуба.

Сабонис завърши с 27 точки и 14 борби, а Малик Монк добави 20 точки от пейката за победителите.

Зак Колинс вкара рекордните си за сезона 28 точки за Сан Антонио, а Виктор Уембаняма добави 27, Келдън Джонсън помогна с 21. За домакините заради контузии отсъстваха гардовете Девин Васел и Тре Джоунс.

Тимът на Сакраменто е на първо място в Тихоокеанската дивизия със 7 победи и 4 загуби, а в Западната дивизия отборът е шести, като пред него са Денвър, Далас, Минесота, Оклахома и Хюстън.