0

В иктория Томова постигна втора двусетова победа и се класира за четвъртфиналите на турнира на клей във Валенсия (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.

Първата ракета на България победи Лейре Ромеро Гормас от Испания с 6:3, 6:2. Срещата продължи 82 минути. Това е трета победа от три мача за Томова срещу испанката. На старта на турнира Вики елиминира Тена Лукас (Хърватия) с 6:3, 6:3.

Поставената под №2 в схемата българка поведе с 4:0 в началото на първия сет. Гормас успя да намали пасива си на 3:4, но Вики спечели следващите два гейма за 6:3. Във втората част Томова спечели три поредни гейма от 3:2 до 6:2.

За място на полуфиналите Томова ще играе срещу №175 в световната ранглиста Альона Болшова Задойнова (Испания).