0

П ървата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 8.77 милиона долара. Томова отстъпи пред 23-ата поставена Каролин Гарсия (Франция) с 1:6, 2:5 и отказване при доиграването на двубоя.

Мачът бе прекъснат преди ден при резултат 3:0 в полза на Гарсия в първия сет заради дъжд. Доиграването продължи 60 минути. Българката спечели първия гейм след подновяването на срещата, но френската тенисистка взе следващите три след ключов пробив за преднина от 5:1.

Вторият сет вървеше равностойно до 2:2, но последваха два пробива и нови три поредни гейма за Каролин Гарсия, която поведе с 5:2. При този резултат Томова бе принудена да прекрати участието си заради проблеми с гърба. Загубата е втора поредна за Виктория Томова от тази съперничка, след като преди две седмици българката отстъпи пред Гарсия с 1:6, 6:3, 3:6 във втория кръг на турнира в Индиън Уелс.