0

Ш ампионът Марица (Пловдив) започна с победа участието си в плейофите на Националната волейболна лига за жени. В първи четвъртфинален плейоф възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов, които спечелиха редовния сезон, надиграха категорично осмия в крайното класиране на шампионата Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:14, 25:15, 25:12) гейма като домакин в спортната зала на Пловдивския университет.

"Жълто-сините" стартираха силно още от началото на двубоя и отвориха ранна преднина от 10:5, която в хода на първия гейм увеличиха до 20:11 и не срещнаха затруднения, за да затворят частта при 25:14.

Вторият гейм се разви по сходен начин, след като Марица продължи да бъде по-ефективният отбор в нападение и това позволи на шампионките отново да вземат солиден аванс в точките и в крайна сметка да спечелят с 25:15.

Третият гейм започна равностойно и двата тима вървяха точка за точка до 7:7, но след това Марица направи серия от 10 поредни точки и това се оказа решаващо, за може "жълто-сините" да се поздравят с крайния успех след категоричното 25:12 в третата част.

Най-непредвидим от първите мачове се оказа софийското дерби между Славия и Левски, в което "белите" се наложиха драматично след обрат с 3:2 (16:25, 25:18, 24:26, 25:18, 15:11) у дома срещу „сините“.

Левски водеше с 1:0 и 2:1 в зала "Панайот Пондалов", но домакините се поздравиха с краен успех след решителен тайбрек. В петия гейм Славия поведе с 8:4 и не изпусна лидерството до самия край на двубоя.

ЦСКА спечели лесно с 3:0 (25:11, 25:20, 25:19) у дома срещу Хектор в своя първи четвъртфинален мач от шампионата на България по волейбол при жените.

"Червените" бяха особено убедителни в първата част и са само на една победа от класиране за полуфиналите в първенство. Столичанки, които достигнаха до финала за националната купа по-рано през сезона, имаха превъзходство в играта и резултата и в трите гейма, въпреки че Хектор се държеше по-равностойно във втората и третата част.