0

В сяко нещо си има край! Включително и впечатляващата победна серия на Ига Швьонтек. Полякинята бе постигнаха 37 поредни победи в турнири от WTA, но днес загуби в третия кръг от „Уимбълдън“ с 4:6, 2:6 от французойката Ализе Корне. Така спря най-дългата победна серия в женския тенис през новия век.

Така Корне си гарантира място в осминафиналната фаза на турнира, където я очаква сблъсък с австралийката Айла Томлянович.

Иначе шампионката от 2019 година Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Бившата номер 1 в света победи Магдалена Фрех (Полша) с 6:4, 6:1 за 66 минути. Американската тинейджърка и номер 11 Коко Гоф отпадна в третия кръг след загуба от американската си сънародничка Аманда Анисимова със 7:6(5), 2:6, 1:6. 18-годишната Гоф достигна до финала на "Ролан Гарос" тази година. 20-годишната Анисимова се класира за четвъртия кръг на трети пореден турнир от Големия шлем. Следващата й съперника в Армони Тан от Франция.