0

П ърви мач по лакрос от новото държавно първенство се проведе в София. Той бе версия шестици (олимпийска версия) и част от спортния календар на Българската федерация по лакрос.

Държавното първенство бе открито от отборите на София Нинджас и Вълците (Своге). Срещата завърши с победа на Вълците с 10:7.

Двата отбора показаха своите умения, решителност и отборен дух. Мачът бе равностоен до последната четвърт (при резултат 7:7), в която Вълците отбелязаха 3 безответни гола.

За отбора от Своге се отличиха хокеистът Мартин Наков с 4 гола и Христо Фицов с 2 гола. За отбора на Нинджите изпъкнаха Велизар Граховски с 3 гола и Явор Ардженио с 2 гола.

Сега фокусът се измества към предстоящия мач в неделя между отборите на Мохикани (София) и Български ханове (София). Първият отбор е изграден изцяло от ветерани на лакроса. Срещу тях се изправят част от момчетата от националния отбор по лакрос.

Следващият кръг ще се проведе в началото на месец септември.