0

О тборът на Трентино Волей извади от употреба номер 1, с който дълги години играеше българският посрещач Матей Казийски.

39-годишният волейболист получи огромното признание преди срещата между Трентино и настоящия му тим Алианц Милано от 16-ия кръг на италианското първенство, която се игра снощи.

Казийски игра в Тренто в четири различни периода между 2006 и 2023 година. Той е един от най-успешните играчи в историята на клуба, а именно там българинът постигна и най-големите си успехи.

Сред тях влизат три титли в Шампионската лига, четири трофея от Световното клубно първенство, пет пъти шампион на Италия, три пъти носител на Купата на Италия и два пъти носител на Суперкупата на Италия.

В самият двубой в "Ил Ти Куитидиано Арена" домакините от Трентино Волей се наложиха над Милано с 3:0 (25:21, 25:19, 25:21).

Казийски завърши мача с 5 точки за гостите, а най-резултатен с 16 бе Алесандро Микиелето от тима на домакините.

В класирането Трентино е лидер с 15 победи и една загуба, докато Милано е на шесто място с осем успеха и още толкова поражения.

В други мачове от кръга Александър Николов заби 17 точки за Лубе Чивитанова при победата с 3:2 (13:25, 25:14, 26:28, 25:15, 15:10) гейма над Сатурния, докато Алекс Грозданов завърши с 13 точки при успеха с на Верона над Монца с 3:2 (23:25, 24:26, 25:23, 25:22, 15:11) гейма като гост.