Ч етирима членове на екипажа на Бреговата охрана на САЩ се разминаха на косъм от смъртта, след като хеликоптерът им се срина по време на тренировъчна мисия в Аляска. Машината се разби в североизточната част на американския щат, предизвиквайки мащабна спасителна операция.
Удар в пустошта
Военният хеликоптер МН-60 "Джейхок" е паднал на няколко километра от град Ситка. Тежкият инцидент е станал в слабонаселен район, в непосредствена близост до планинския масив Харбър Маунтин.
Битка с времето
Спасителните екипи достигат до отломките в 11:00 ч. сутринта местно време (22:00 ч. българско време). Акцията е реализирана близо час след катастрофата. Всички четирима души от екипажа са евакуирани незабавно и са транспортирани към медицинския център "Еджкъмб" с леки наранявания.
Безкрайно облекчение
В официално изявление командирът на Арктическото подразделение на Бреговата охрана на САЩ, контраадмирал Боб Литъл, сподели, че екипът е изпитал безкрайно облекчение от факта, че хората са оцелели след тежкия инцидент само с леки травми. Местните власти са започнали разследване на причините за падането на машината.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE
Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google

















