Фабриката за фалшиви новини на олигархията се пробва да превърне евродепутата Николай Бареков в изкупителна жертва за аферата КТБ. Това става ясно от отворено писмо, което политикът изпрати до медиите.

„Опитът на прокуратурата да стартира делото „КТБ” създаде нови поводи за гнусотии, инсинуации и клевети по мой адрес. Превръщането ми в свидетел, благодарение на един хвърчащ лист от „халваджийски тефтер“, предоставен от партийната централа на РЗС и злополучният политик Яне Янев, даде поводи на „фабриките за фалшиви новини” да започнат свободни интерпретации по мой адрес. Целта е една и твърде прозрачна. Зад широкия гръб на „медийната звезда” Николай Бареков да се скрият всички виновници за грабежа на КТБ, а разграбването да продължи в следващите месеци с пълна сила“, пише Бареков. Евродепутатът подчертава, че никога не е имал отношения с никакви управителни органи или във взаимоотношения с членове на такива на КТБ и на надзорните държавни органи - БНБ и КФН.

Бареков подчертава още, че атаката срещу него идва от медии, свързвани с олигархичните кръгове в държавата, които се опитват да прикрият далаверите на банкера беглец Цветан Василев, като създават фалшиви новини за КТБ, зад които да прикриват вината на Василев за източването на трезора.