0

Новият Ford Fiesta беше избран за „Кола на годината” за 2018-а в България от автомобилните журналисти, членове на Прес-Авто Клуб България. Малкият модел на Ford беше излъчен за финален победител от предварителните шест категории на конкурса. Преди това Fiesta спечели и отличието „Градски автомобил” на 2018 година, което я изпрати и на финала.

Новият Ford Fiesta спечели вота на журито заради безспорните си качества. Дебютиралият през миналата година модел се отличава със стилен нов екстериорен дизайн и революционен интериор с премиум оборудване и всевъзможни опции за персонализация. Новата Fiesta блести със стилна визия, безупречно качество, икономични и динамични двигатели, стабилно пътно поведение и отличен комфорт на возене. Малкият Ford е оборудван с най-модерните системи за безопасност, които го правят един от най-сигурните автомобили в класа.

В категорията „Автомобил” спечели новият Opel Insignia, който победи Ford Fiesta с разлика от едва 2 точки.

В категорията „Автомобил”  спечели новият Opel Insignia, който победи Ford Fiesta с разлика от едва 2 точки - 119,5 срещу 117,5. На трето място се нареди BMW Серия 5 с 96 точки, следвано от Hyundai i30 с 84 точки и Honda Civic със 78 точки.

В категорията „Кросоувър” с преднина от 2,5 точки спечели Skoda Karoq, като остави зад себе си Dacia Duster.

В категорията „Кросоувър” спечели Skoda Karoq, който завоюва 124,5 точки и остави зад себе си новата Dacia Duster със 122 точки. Третото място остана за BMW X3 със 111 точки, а на четвърта и пета позиция се наредиха Hyundai Kona със 72,5 точки и Peugeot 5008 със скромните 68 точки, заради липсата на задвижване 4х4.

В категорията „Многофункционален автомобил” заслужено победата отиде при пикапа Isuzu D-MAX.

В категорията „Многофункционален автомобил” финалистите бяха само два пикапа и заслужено победата отиде при Isuzu D-MAX, който се наложи над Mitsubishi L200 със 153 срещу 126 точки. Пикапът Isuzu D-MAX беше отличен заради предимства си, които са голяма товароносимост и по-добра цена/предлагане в категорията.

В категорията „Градски автомобил” на първото място се класира новият Ford Fiesta със 139 точки.

В категорията „Градски автомобил” на първото място се класира новият Ford Fiesta със 139 точки, като остави далеч зад себе си Volkswagen Polo със 108 точки. Третото място зае Hyundai Kona с 94 точки, а Nissan Micra и Suzuki Swift останаха четвърти и пети, съответно с 89 и 65 т.

В категорията „Екологичен автомобил” първото място спечели изцяло електрическия Volkswagen e-Golf.

В категорията „Екологичен автомобил” първото място спечели изцяло електрическия модел Volkswagen e-Golf със 113 точки, изпреварвайки с минимален аванс втория в класирането Hyundai IONIQ PHEV със 111,5 точки. След тях се нареди BMW i3 със 103,5 точки, а четвърти и пети останаха Renault Zoe Z.E. 40 с 92,5 точки и MINI Countryman S. E. със 74,5 точки.

В категорията „Премиум автомобил” над всички изпъкна новият Range Rover Velar със 132,5 точки.

В категорията „Премиум автомобил” над всички изпъкна новият Range Rover Velar със 132,5 точки. Второто място остана за BMW Серия 5 със 120,5 точки, следвано от BMW Серия 6 Gran Turismo със 111,5 точки. Четвърта и пета позиция съответно заеха Mercedes-Benz E-Class Coupe със 77,5 точки и Infiniti Q60 с 53 точки.

Наградите - плакети и статуетка, получиха представители на марките у нас, на церемония в столичния Ринг мол.

Церемонията за връчването на отличията в конкурса „Автомобил на годината в България” се проведе в столичния Ринг мол, който е домакин на автомобилното събитие за втори път. В конкурса през тази година гласуваха общо 33 автомобилни журналисти, пишещи на автомобилна тематика и членове на „Прес-Авто Клуб България”. И тази година конкурсът се проведе със съдействието на веригата бензиностанции OMV, в които колите бяха заредени със зимно гориво.

Колите-претенденти в конкурса бяха заредени с гориво за зимни условия на бензиностанции OMV.