"Разбира се, че ще оставим Георги Кандев като главен секретар на МВР. Той доказа своите качества в цялата предизборната кампания и борбата с купения вот", каза министър-председателят Румен Радев пред журналисти.
"Очаквам МВР да насочи своите усилия от изборите, които минаха, към борбата с корупцията, всички закононарушения, както и престъпността, която мъчи българските граждани", посочи Радев.
Той коментира и бюджета.
„Голям е размерът на дефицита в бюджета и нашата задача е преди всичко да открием всички неразплатени извършени до момента дейности“, каза министър-председателят.
Той посочи, че очаква заложени „бомби“ от предишните управления.
„Вече постъпват сигнали за невероятни дейности, за които са платени огромни суми. Има такива „бомби“ и в министерства, за които даже не очаквате“, добави премиерът.
По негови думи, започват да излизат фантастични договори, за елементарна дейности, за която са платени огромни средства.
„Това не е един договор – това е система. Трябва да заложим реалистичен бюджет, а не желания бюджет, има голяма разлика“, каза Румен Радев.
Той посочи, че има нужда от хора с организаторсик качества.
„Виждате, че работата е изключително динамична и разчитам на хора, които са доказали, че могат да организират сложни процеси, каквато беше нашата предизборна кампания“, посочи Радев по повод назначаването на Николай Копринков за началник на политическия кабинет на премиера.
Източник: БТА



















