0

В торият отбор на Ботев Пловдив намери своята звезда в лицето на присъединилия се в началото на месеца 18-годишен нигериец Уме Емануел. Високият 1,75 м нападател вгорчи дебюта на новия треньор на Янтра Живко Желев, като отбеляза и двата гола за Ботев за победата с 2:0 над габровци.

Уме Емануел, който дойде от партньорския руски клуб Виста Геленджик, се разписа в първата минута на второто полувреме и в първата на добавеното време на мача.
По този начин Уме Емануел има вече три гола в две срещи, след като миналата седмица беше точен и при равенството 1:1 като гост на Созопол. Победата бе втора от 12 кръга за втория тим на Ботев, който още е закотвен на последното 18-то място с 9 точки.

Миньор (Перник) и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 за Етър Велико Търново, който остана едноличен лидер във Втора лига с 23 точки. Хиксът в Перник срещу местните „чукове“ остави с 21 т. Спартак, който бе с равен брой точки с „болярите“ от Велико Търново преди този кръг.
Миньор с 14 точки е на 12-о място.

Домакините от Перник останаха с човек по-малко 10 минути преди края след червен картон на Венцислав Василев. Но и преди отстраняването, и след това северняците бяха по-активния отбор и трябва да съжаляват за изтърваната победа.

Десет минути преди края на мача миньорци останаха 10 на терена, тъй като опитният Венцислав Василев получи втори жълт картон и трябваше да напусне игра.

Минута преди червения картон Миньор пропусна най-чистата си възможност в мача. Методи Костов намери добре Борис Тютюков, но юношата на Ботев (Пловдив) не беше точен.

В 90-ата минута на три пъти "сините" от Плевен можеха да стигнат до победата, но на два пъти Даниел Леонтиев спаси вратата си. Веднъж при удар на Руси Чернаков защитник на домакините подложи крак и я спря по пътя към мрежата.

Втора лига, 12-ти кръг:

Миньор (Перник) - Спартак (Плевен)        - 0:0
червен картон: Венцислав Василев (Миньор) – 80-а минута

Ботев II (Пловдив) - Янтра 2019 (Габрово) - 2:0 (0:0)
голмайстор: Уме Емануел 46 и 90+1

от събота:
Етър (Велико Търново) - Добруджа (Добрич) - 2:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Николай Янков 4, 1:1 Ивайло Лазаров 17, 2:1 Олег Димитров 22

Монтана - Созопол - 4:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Йордан Йорданов 28, 2:0 Идрисс Фудил 67, 3:0 Идрисс Фудил 74, 4:0 Борислав Дамянов 79, 4:1 Петър Вуцов 90

Спортист 2009 (Своге) - Дунав (Русе) - 5:2 (3:0)
голмайстори: 1:0 Светослав Диков 12, 2:0 Светослав Диков 20, 3:0 Ариф Ферадов 44, 3:1 Кристиан Тасков 53, 4:1 Ариф Ферадов 59, 5:1 Ариф Ферадов 64, 5:2 Мирослав Будинов 69

Беласица (Петрич) - Литекс (Ловеч) - 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Куфре Ета 26

понеделник, 16:00 ч: ЦСКА 1948 II (София) - Струмска слава (Радомир)
вторник, 16:00 ч: Крумовград - Лудогорец II (Разград)

от петък:
Витоша (Бистрица) - Марица 1921 (Пловдив 3:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Веселин Марчев 20, 1:1 Емил Гъргоров 45+1, 2:1 Станислав Петров 49, 3:1 Деян Христов 86

11. Струмска слава   11 4 4 3 10:12 16
12. Миньор (Пк)      12 3 5 4 15:12 14
13. Лудогорец II     11 4 2 5 10:15 14
14. Созопол          12 3 3 6 10:22 12
15. Добруджа         12 3 3 6 16:18 12
16. Янтра            12 2 6 4 8:12  12
17. Витоша           12 3 3 6 14:19 12
18. Ботев II (Пд)    12 2 3 7 6:17  9