0

А рда победи с 3:1 Спартак 1918 Варна като гост и остави варненци на последното място в класирането на Първа лига.  „Соколите“ продължават без победа само с една точка и 6 загуби. Кърджалийският тим пък е с 4 успеха и 3 загуби.

През първото полувреме двата отбора не успяха да създадат много голови положения, но си отбелязаха по един гол.

Гостите откриха при първата си по-сериозна атака в 22-та минута. Светослав Ковачев опита да намери свой съотборник в наказателното поле на домакините, но топката попадна у Тонислав Йорданов, който с хубав удар вкара гол за Арда.

В 41-та минута домакините изравниха резултата. Руслан Черненко центрира от фаул отляво в наказателното поле на Арда, а Никола Борисов засече топката с глава и вкара за 1:1.

В 51-та минута Спартак можеше да вкара при опасен шут на Божидар Васев, но вратарят на гостите Васил Симеонов успя да избие топката.

В 56-та минута Лъчезар Котев изведе Арда напред 2:1 със страхотен удар от границата на наказателното поле. Минута по-късно домакините отново успяха да изравнят чрез Ивайло Климентов, но голът бе отменен.

В 89-та минута Лъчезар Котев изведе в отлична позиция Иван Коконов сам срещу вратаря на домакините Иван Дичевски и той с техничен удар вкара трети гол за Арда.

"Много кадрови проблеми имахме днес. На всичко отгоре при 1:1, когато трябваше да натиснем и да търсим успех, извършихме две принудителни смени“, съжаляваше след мача треньорът на Спартак Георги Иванов-Геша.

„Веднага след влизането на Проспер Менди, все още неориентиран, гостите се възползваха и отбелязаха втория гол. Смятам обаче, че имаше ъглов удар преди това за нас, който не беше отсъден, и в ответната атака допуснахме втория гол, при който психическите ни сили рухнаха.

Върнахме веднага гол, но ВАР не го призна, съвсем друго щеше да бъде.

Но това са силите на Спартак в момента. Ние плащаме грешките от лятото, недобрата селекция, която е извършена до този момент, чужденците, които влизат намръщени и намусени, не се раздават и не дават всичко от себе си.

Това няма да продължи. Всичко това ще се промени като дойдат нови футболисти и вдигнат класата на отбора.

Като новак, който не се е занимавал с привличане на чужденци извън ЕС, срещаме затруднения по веригата.

Мартин Тошев не беше в групата, защото е контузен. Здравко Димитров се разболя вчера от гнойна ангина, надявах се и той да влезе.

От Арда не пуснаха документите на Румен Руменов във футболния съюз и той не можа да играе. За гостуването на Локомотив в София се надявам да разполагам с по-равностойна група, с по-качествени футболисти в нея."

Сами си направихме мача труден, каза треньорът на Арда Александър Тунчев.

"Един не лек мач, може би донякъде ние сами си го направихме с това, че след като отбелязахме гол, необяснимо за мен, просто спряхме да играем, спряхме да се движим и едва ли не чакахме мачът да свърши“, анализира той.

„Това можеше да ни изиграе лоша шега, както се случи в края на първото полувреме, когато Спартак ни отбеляза гол. Това очаквахме от Спартак, имаше някаква минимална разлика спрямо предишния треньор. Гледах последния им мач срещу Ботев (Враца) и горе-долу очаквахме по какъв начин ще играе отборът на Спартак.

Труден мач ще е следващия кръг срещу Славия. Отборът на Славия е традиционно добър, разполагат с добри изпълнители и ще направим всичко възможно този път да успеем да зарадваме нашата публика."

Първа лига, 7 кръг, събота:

Спартак 1918 Варна – Арда 1:3 (1:1)

Ст. „Спартак“, 1000 зрители

Спартак Варна: Иван Дичевски, Велислав Боев (53-та мин. Проспер Менди), Никола Борисов, Сами Ел Анаби (72-мин. Ибрям Ибрям), Илкер Будинов, Цветан Илиев (72-ра мин. Николай Иванов), Руслан Черненко, Ивайло Климентов, Виктор Митев (72-ра мин. Мехдем Сабри), Георги Бабалиев (80-та мин. Георги Чукалов), Божидар Васев;

Арда: Васил Симеонов, Пламен Крачунов, Тонислав Йорданов (71-ва мин. Ласана Ндиайе), Светослав Ковачев (71-ва мин. Иван Коконов), Александър Георгиев, Деян Лозев (79-та мин. Милен Желев), Алекс Петков, Ел Мами Тетах (46-та мин. Иван Тилев), Илия Юруков, Лъчезар Котев, Жуниор Палмерас (46-та мин. Христо Иванов);

Голмайстори: 0:1 Тонислав Йорданов (22-ра мин.), 1:1 Никола Борисов (41-ва мин.), 1:2 Лъчезар Котев (56-та мин.), 1:3 Иван Коконов (89-та мин.);

Съдия Димо Димов;

Жълти картони: Сами Ел Анаби, Никола Борисов, Божидар Васев (Спартак 1918 Варна); Александър Георгиев, Тонислав Йорданов, Деян Лозев, Иван Коконов (Арда).