0

Ц СКА стартира успешно участието си в турнира за Купа на България, като втородивизионния Черноморец Балчик като гост с 3:0 в двубой от 1/16-финалите на турнира.
За разлика от миналата година, когато „армейците“ страдаха срещу Гигант Съединение и продължиха след дузпи, сега те нямаха такива проблеми и постигнаха лесен успех. В герой за гостите се превърна Данило Асприля, който вкара две от попаденията.

"Червените" поведоха след по-малко от 120 секунди игра, когато вратарят на домакините сбърка и Асприля с шпагат вкара първия си гол в официален мач за ЦСКА.

В 42-ата минута Георги Радев не се намеси добре при едно центриране на Сейни Санянг, топката стигна Асприля и той отново се разписа. Минута преди края на редовното време Джонатан Линдсет вкара след заучено положение и ниско центриране в наказателното поле.

За Черноморец Балчик предстои тежък мач във Втора лига срещу лидера Септември. ЦСКА пък гостува в Пловдив на Крумовград.