0

Е тър спря серията на ЦСКА 1948 II от четири поредни победи, като извоюва успех с 1:0 като гост и се изравни по точки на върха с лидера Спартак Плевен в класирането на Втора лига.

Дубълът на ЦСКА 1948 остава трети в подреждането с 19 точки, една по-малко от водачите.

Единственото и победно попадение за Етър вкара Живко Петков в 90-ата минута след пас на Крум Стоянов. През първата част два гола на Даниел Младенов бяха отменени поради засади.

Новият старши треньор на Миньор Перник Емил Серафимов дебютира с убедителна победа начело на тима след успех с 3:0 при гостуването на Струмска слава в регионалното дерби.

Последната победа на Миньор бе на 2 август, а след това тимът влезе в серия от седем мача без победа, което доведе и до оставката на треньора Христо Янев и смяната му с Емил Серафимов.

Емил Ценов откри резултата в добавеното време на първата част, а след почивката се разписаха Кристиян Слишков и Борис Тютюков.

С победата над регионалния съперник Миньор се изкачи на 12-о място с 13 точки.

Загубата е трета поредна за Струмска слава с този резултат във Втора лига и отборът е 9-и с 16 точки.

Втора лига, 11-и кръг, вторник:

ЦСКА 1948 II - Етър ВТ              0:1 (0:0)
0:1 Живко Петков 90

Струмска слава - Миньор Перник      0:3 (0:1)
 0:1 Емил Ценов 45+1, 0:2 Кристиян Слишков 73, 0:3 Борис Тютюков 85

Созопол - Ботев Пловдив II          1:1 (1:0)
1:0 Диян Молдованов 45+2-дузпа, 1:1 Уме Емануел 77

Лудогорец 1945 II - Добруджа        2:1 (1:0)
1:0 Тихомир Димитров 7, 1:1 Павел Георгиев 61, 2:1 Тихомир Димитров 68

1. от петък, 30 септември: Спартак Плевен - Беласица           1:1, Литекс Ловеч - Спортист Своге       1:0, Дунав Русе - Витоша Бистрица        4:1 Янтра 2019 (Габрово) - Крумовград   0:1

11. Лудогорец II        11   4   2   5   10:15    14
12. Миньор (Пк)         11   3   4   4   15:12    13
13. Монтана             11   3   4   4   10:12    13
14. Созопол             11   3   3   5   9:18     12
15. Добруджа            11   3   3   5   15:16    12
16. Янтра               11   2   6   3   8:10     12
17. Витоша              11   2   3   6   11:18     9
18. Ботев II (Пд)       11   1   3   7   4:17      6