0

Б отев Пловдив победи Ботев Враца с 5:3 като гост в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Срещата започна със светкавична размяна на попадения. В 3-ата минута Браян Переа изведе напред домакините, а две минути след това Янис Карабельов изравни за "канарчетата". В 27-ата минута Фаустас Степонавичюс осъществи пълния обрат за гостите.

Пет минути след началото на втората част Марко Мажуга възстанови паритета. Равенството се задържа само пет минути, а Емануел Уме даде нова преднина на "канарчетата".

Стигна се до ново равенство след гол на Браян Переа от дузпа (3:3). В 77-ата минута Емануел Уме реализира и даде аванс на пловдивчани. Антоан Бароан оформи крайният резултат с фамозен гол.

Така трите точки отидоха при "канарчетата", а Ботев Враца записа третата си поредна загуба в първенството.

Мачът във Враца пък е най-резултатният за сезона досега.