0

Ч ерно море излъга Славия с 1:0 в любопитен мач на ст. „Тича“ във Варна. Двубоят бе доста равностоен. В герои за варненци се превърнаха Мат Курьор, който вкара гола и вратарят Иван Дюлгеров. На трибуните на „Тича“ се появи Димитър Бербатов, който изгледа мача в компания на Илиан Илиев – младши. Черно море записа втора поредна победа от началото на първенството, а „белите“ допуснаха първа загуба. Мачът бе под номер 200 за Галин Иванов с екипа на Славия. Преди двубоя пък имаше минута мълчание в памет на привърженик на Черно море.

Славия стартира доста по-активно мача. „Белите“ създадоха няколко положения за гол до средата на първата част. В 6-ата минута, когато Радослав Кирилов подаде към Галин Иванов, но Бостанчич успя да изчисти топката след изстрела на Иванов. Три минути по-късно Тони Тасев подаде към Йон Бакеро, но опитът на испанеца за технично изпълнение бе неточен. Ради Кирилов пък бе доста активен по лявото крило.

Илиан Илиев похвали вратаря Дюлгеров, Загорчич се оплака от лоши терени за тренировка

Жегата обаче си каза думата в средата на полувремето. Темпото спадна. След почивката за вода пък Черно море бе по-активният тим. В 26-ата минута Кемело Нгуена сбърка в близост до наказателното поле и даде топката на Мазир Сула, който обаче стреля над вратата.
В 40-ата минута Златев стреля мощно извън наказателното поле, но встрани от вратата. Четири минути след това Курьор бе изведен от Мазир Сула, но завършващият му удар не бе точен.

След почивката Евгений Сердюк се завърна в игра за Черно море след преодоляна контузия, заменяйки Мимито. „Белите“ стартираха по-добре и второто полувреме. Иван Дюлгеров трябваше да показва рефлекс след хубав изстрел на Иван Минчев от пряк свободен удар.  Но в 54-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Матиас Курьор бе изведен страхотно от Сула. Светльо Вуцов излезе напред, но решението му се оказа грешно и нападателят мушна топката между краката му за 1:0. Венцислав Керчев се опита да изчисти от голлинията, но закъсня, въпреки че останаха известни съмнения дали топката наистина е преминала голлинията.

Две минути след попадението си Курьор имаше нов шанс, но стреля много неточно. Славия отговори с бомбен шут на Кемело Нгуена, но Дюлгеров изби. Йон Бакеро пък скъса нервите на феновете на Славия, след като изтърва много чисто положение. Той бе останал сам в наказателното поле, но изстрелът му излезе в аут. В 82-ата минута Ради Кирилов излезе на добра позиция, но Дюлгеров отново направи страхотно спасяване. До края "белите" не успяха да осъществят сериозен натиск и не успяха да променят съдбата си.

Това е втора поредна победа за Черно море. Славия пък остава с три точки след успеха над градския съперник на „моряците“ Спартак в миналия кръг.