0

С 10 чужденци в стартовия състав и общо 15 за целия мач Ботев (Пловдив) удари 3:1 Пирин вкъщи, което бе четвърта поредна домакинска победа. Единственият българин на терена бе 21-годишният пловдивчанин Димитър Тонев.

За "канарчетата" вкараха Па Конате, Елвис Ману и Емануел Току, а почетното попадение за тима на Красимир Петров реализира Андрей Йорданов.

С 13 точки Ботев е вече 10-ти във временното класиране, докато Пирин допусна осмо поражение през този сезон и заема предпоследното 15-то място в подреждането с 8 точки в актива си.

В 20-ата мин. натискът на Ботев даде резултат. Бившият играч на Пирин Мохамед Брахими се измъкна по десния фланг и центрира по земя към Па Конате, който изпревари Александър Дюлгеров и технично с пета засече в близкия ъгъл на Янко Георгиев за 1:0.

В 33-ата минута "канарчетата" стигнаха до втори гол. Джеймс Ето‘о отне топката в центъра на терена и изведе Елвис Ману сам срещу Янко Георгиев, след което бившият играч на Лудогорец завърши със самочувствие по земя за 2:0.

В 63-ата минута Ботев (Пловдив) покачи на 3:0. След грешка на Радослав Цонев, Тонев, Ману и Току комбинираха, като последният се разписа на празна врата.

Седем минути по-късно Радослав Цонев центрира отдясно в наказателното поле на Ботев, а влезлият като резерва Андрей Йорданов изпревари Джаспър ван Хертъм и засече с глава в далечния ъгъл, без да остави шансове за реакция на Хидайет Ханкич.

До края на срещата и двата тима имаха по още няколко изгодни шанса за попадение, но резултатът остана непроменен: 3:1 за Ботев.

В сряда (19 октомври) "канарчетата" приемат ЦСКА-София в отложен мач от 5-ия кръг на Първа лига, докато в следващия кръг Пирин ще посрещне Септември.

Статистика

Ботев (Пловдив) – Пирин (Благоевград) 3:1 (2:0)

стадион: „Футболен комплекс Ботев 1912“, Пловдив

Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Па Конате, Мохамед Брахими (82 – Рой Херман), Емануел Току (87 – Мартин Секулич), Джеймс Ето‘о (81 – Точукву Нади), Самуел Супрайен, Реда Рабей (69 – Дилан Мертенс), Димитър Тонев, Джаспър ван Хертъм, Елвис Ману (87 – Уме Емануел),  Роберто Пунчец

Пирин (Благоевград): Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Вячеслав Велев, Казуки Такаши (17- Иван Тасев), Николай Бодуров (71 – Юлиян Попев), Петър Занев (46 – Андрей Йорданов), Преслав Йорданов (64 – Станислав Костов), Радослав Цонев, Славчо Шоколаров (46 – Венцислав Бенгюзов), Христофор Хубчев, Чебраилс Макрецкис

голмайстори: 1:0 Па Конате 20, 2:0 Елвис Ману 33, 3:0 Емануел Току 63, 3:1 Андрей Йорданов 70

главен съдия: Димитър Димитров

жълти картони: Самуел Супрайен (Ботев Пловдив); Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров (Пирин Благоевград)

Първа лига,  14-ти кръг на Първа лига, събота:

Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград) - 3:1

по-късно днес: ЦСКА-София - Хебър (Пазарджик)

от петък:
Черно море (Варна) - Арда (Кърджали) – 1:1, Локомотив 1929 (София) - Ботев (Враца) – 1:0.