0

Д жавад Ел Джемили вкара красив гол от далечно разстояние през второто полувреме и Левски нанесе първо поражение за сезона на Черно море, печелейки с 1:0 в мач от 14-ия кръг на българската футболна efbet Лига.

"Моряците", които играха близо 70 минути с човек по-малко, останаха втори в класирането с 29 точки, а "сините" се изкачиха над Лудогорец на четвърто място с 26.

През първото полувреме повечето опасни ситуации дойдоха след груби грешки в отбрана за двата отбора. Николай Михайлов, който започна като титуляр на вратата на Левски, се провини първи в близост до аутлинията, но атакувалият го Брено Тейшейра не успя да запази топката в игра.

Само три минути по-късно и Иван Дюлгеров допусна сходна грешка, но пред наказателното поле. Роналдо му отне, но се подхлъзна преди удара на празна врата и той бе твърде слаб.

В 22-та минута "сините" отново отнеха топката при преса в половината на Черно море и Джевад Ел Джемили си я поведе, за да се откъсне сам срещу Дюлгеров. Последният в защитата Влатко Дробаров шибна брутална балтия по глезена на испанския халф и бе изгонен от Никола Попов след видеопреглед на ситуацията, за която първоначално вдигна само жълт картон.

Черно море се затвори дълбоко в половината си след картона за македонския защитник и удържа натиска на домакините до полувремето.

Старши треньорът на гостите Илиан Илиев не промени тактиката за второто полувреме и Черно море остана бетониран в защита. Това принуждаваше "сините" да стрелят от далечно разстояние, а в първите минути това се случваше предимно чрез Ел Джемили.

Първият шут на халфа бе отразен от Дюлгеров, вторият мина близо до страничната греда, а третият попадна в мрежата.

В 57-та минута Ел Джемили получи топката малко след центъра, напредна към наказателното поле и изстреля мощна неспасяема диагонална тупалка от около 20 метра - 1:0.

Левски стигна до още едно добро положение чрез Уелтън, чийто удар от близко разстояние бе блокиран от Дюлгеров с тяло. Така "сините" спечелиха с 1:0 и записаха осма победа за сезона, доближавайки се на две точки зад ЦСКА-София.