0

Ч ерно море победи шампиона Лудогорец с 4:0 и излезе на второ място във временното класиране на Първа лига.

С успеха си „моряците“ имат вече 69 точки в актива си, с 2 повече от ЦСКА-София, като в следващия кръг двата отбора ще играят един срещу друг в столицата.

Лудогорец, който си осигури 13-ата поредна титла предсрочно остава със 79 точки.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не успяха да създадат сериозно голово положение. Първата ситуация в мача бе за домакините в 7-ата минута, когато Васил Панайотов центрира отдясно и намери непокрит в наказателното поле на гостите Андреяс Калкан, но румънският футболист не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 28-ата минута шампионите можеха да открият резултата. Рик Джонатан проби отляво, навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля по диагонал, но вратарят Иван Дюлгеров успя да спаси.

В 30-ата минута Рик Джонатан пробва далечен удар от около 30 метра, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови топката. В 43-ата минута Черно море откри резултата. Пабло Гарсия центрира отдясно в наказателното поле на Лудогорец, където Андреяс Калкан успя да засече топката с глава и вкара за 1:0.

В 47-ата минута Рик Джонатан от гостите стреля от границата на наказателното поле, но топката премина далеч от вратата на домакините. В 53-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Сон върна топката към Ивайло Чочев, който от границата на наказателното поле стреля неточно.

В 67-ата минута Черно море усвои преднината си. След центриране от корнер Влатко Дробаров успя да отклони топката към Даниел Димов, който се обърна и стреля от 7-8 метра и вкара за 2:0 за домакините.

В 83-ата минута Пабло Гарсия изведе в отлична позиция отляво Уеслен Жуниор, който напредна и с топовен изстрел шибна 3:0 за Черно море.

В 90-ата минута Живко Атанасов се възползва от неубедителна намеса на вратаря на Лудогорец Пламен Пепеляшев и от няколко метра оформи крайното 4:0. В 90+3 минута вратарят на гостите предотврати сигурен гол, след като спаси опасен удар на Атанас Илиев от свободен удар.

Първа лига, 33-ти кръг, първа шестица:

Черно море – Лудогорец 4:0 (1:0)

Стадион „Тича“, Варна, 3500 зрители

Черно море – Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Даниел Мартин, Даниел Димов (86-ата мин. Берк Бейхан), Пабло Гарсия, Андреяс Калкан (82-ра мин. Уеслен Жуниор), Илиан Илиев – младши (86-ата мин. Николай Златев), Васил Панайотов (88-ма мин. Едгар Пашеко), Исмаил Иса (82-ра мин. Атанас Илиев);

Лудогорец: Пламен Пепеляшев, Динис Алмейда, Рик Джонатан (75 Рай Насименто), Клод Гонсалвеш (61 Якуб Пьотровски), Матиас Тиссера (61 Руан Круз), Дени Групер, Сон (61 Антон Недялков), Ивайло Чочев, Оливие Вердон, Тодор Неделев (75 Квадво Дуа), Спас Делев;

Голмайстори: 1:0 Андреяс Калкан 43, 2:0 Даниел Димов 67, Уеслен Жуниор 83, 4:0 Живко Атанасов 90