0

Б отев и Локомотив не излъчиха победител в 118-ото издание на пловдивското дерби. Двата тима завършиха при нулево равенство в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, игран пред над 13 000 зрители на стадион „Христо Ботев“.

Така и вторият мач днес от Първа лига остана без отбелязан гол - по-рано Берое и Пирин Благоевград също завършиха 0:0.

„Канарчетата“ имаха игрово преимущество през целия мач, а попадение на Антоан Бароан в 51-ата минута бе отменено заради засада.

„Черно-белите“ пък не отправиха нито един точен удар към противниковата врата.

Локомотив временно се изравни с ЦСКА-София и Черно море на върха в класирането с по 32 точки, но „смърфовете“ са с мач повече в сравнение с „червените“ и „моряците“.

Ботев (Пловдив) събра актив от 19 точки на 10-ото място в класирането, колкото има и деветият Хебър (Пазарджик).

Преди първия съдийски сигнал на сблъсъка капитанът на Ботев Ивелин Попов получи специален плакет по случай своя мач номер 600 в професионалната си кариера, който изигра срещу Локомотив (София) в последния кръг.

Още след изтичането на 48 секунди игра домакините стигнаха до първата отлична възможност за гол. Уме Емануел се освободи от Мартин Паскалев отляво в наказателното поле на Локомотив и стреля силно в близкия ъгъл, но Динко Хоркаш се намеси и изби с крак.

Гостите отговориха в 9-ата минута, когато Оливер Камдем центрира отдясно и Георги Минчев отправи удар с глава, преминал над напречната греда.

Седем минути след това „канарчетата“ отново застрашиха вратата на „смърфовете“, след като Ивелин Попов отне в центъра, напредна и потърси Самуел Акере, който обаче от близка дистанция не успя да нанесе качествен удар и Хоркаш улови.

В 28-ата минута Джеймс Ето‘о получи на десния фланг, надбяга Бабакар Дион и центрира прострелно успоредно на голлинията, но Оливер Камдем изчисти.
Десет минути по-късно Самуел Акере пробва шут от границата на наказателното поле, но не намери целта. Така почивката дойде при нулево равенство.

В 51-вата минута Джеймс Ето‘о стреля силно по диагонала от границата на наказателното поле, Динко Хоркаш успя да отрази, но топката падна на главата на Бароан, който от непосредствена близост реализира на празна врата.

След преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР обаче голът бе отменен заради засада на французина.

В 72-рата минута Ботев отново бе близо до гол след комбинация между Акере и Бароан, който бе изведен отдясно зад защитата на Локомотив и отправи техничен удар по диагонала, преминал покрай гредата.

До края на срещата "канарчетата" продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, но не намериха път към вратата на Динко Хоркаш и така дербито на Пловдив завърши без победител.

В следващия кръг Ботев гостува на Левски, а за играчите на Александър Томаш предстои „железничарско“ дерби с Локомотив (София) на „Лаута“.