0

Л окомотив София направи равенство 1:1 на свой терен срещу Арда Кърджали в мач от 30-ия кръг в Първа лига. Гостите помислиха, че са постигнали победен гол в края на мача. Те бяха пресечени от решението на ВАР-асистентите, на които им изтекоха очите в 10-минутно изследване на спорна ситуация, при която най-сетне отсъдиха офсайд.

Арда откри в 26-ата минута, когато Станислав Иванов асистира за Абубакар Тунгара да открие отблизо на празна врата в мача на стадион "Локомотив".

Столичани стартираха по-добре след почивката и в 56-ата минута Димо Бакалов свали топката за Карлос Франса, който шутира от въздуха от съвсем близко разстояние, но защитата на гостите от Кърджали успя да се справи с опасността.

В 68-ата минута влезлият като резерва Карлос Франса изравни резултата след асистенция на Селсо Рапосо.

Само две минути по-късно Арда вкара втори гол чрез Преслав Боруков, но попадението беше отменено заради засада на Пламен Крачунов, който изпрати топката към голлинията на "червено-черните".
Ситуацията беше разглеждана от видео асистент реферите в продължение на близо 10 минути.

Локомотив е на девета позиция в Първа лига, докато Арда заема осмо място. Разликата между отборите е само четири точки.

Противниците от днес ще изиграят още два мача помежду в четворката, която ще определи претендента за участие в Лигата на конференциите.