0

Ч ерно море постигна много ценна победа с 2:1 като домакин на Ботев Враца в двубой от 12-ия кръг на Първа лига. „Моряците“ бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха, дошъл след обрат.

С успеха Черно море събра 22 точки и заема 5-о място във временното класиране, а Ботев Враца има 10 точки и е на 11-ото място.

Мирослав Маринов даде аванс на гостите от Враца още в 9-ата минута, когато порази вратата на Георги Георгиев с удар по диагонал. Васил Панайотов изравни в 47-ата минута, като  се възползва от една избита топка и я прати в мрежата от 12-13 метра.

Във втората минута на добавеното време Златев подаде ниско по тревата в наказателното поле, където Курьор с добре насочен удар направи резултата 2:1 и върна варненци на победния път.