0

4 години и 2 месеца след като би Левски на „Герена” с 2:0, Берое приземи със същия резултат и на същото място обитаващите паралелна синева след победата си над жалкоподобния ЦСКА в дербито домакини.

Старозагорската мултиселекция, съставена предимно от латиноси, излезе на стадиона до коритото на Перловската река без нито един българин сред титулярните 11 и само с 1 (Стефан Гаврилов) в петте си смени, за да изнесе открит урок по смислен футбол на уж именития си съперник.

Головете за Берое вкараха доминиканец и аржентинец. Първо се разписа Хуанка Пинеда в 62-рата минута след груба грешка на притежаващия име за латино сериал Патрик-Габриел Галчев, а гаучосът Сантяго Годой-Кошмара докара безсъние на ръководството на Левски след контра по учебник 7 минути преди края с 6-ото си попадение в Първа лига.

За „сините” поражението във фаталния 13-и кръг бе първо домакинско от началото на сезона и общо трето за кампанията, както и тежък удар по шумно афишираните амбиции за шампионска титла.

За Берое успехът бе 6-и и втори пореден под ръководството на испанеца Хосу Урибе.