0

Л евски спечели убедително с 4:0 срещу Хебър и частично се реваншира пред своите фенове за болезненото отпадане от малтийския Хамрун в Лигата на конференциите.

"Сините" решиха мача още до почивката след три бързи гола на Цунами, Филип Кръстев и Марин Петков от дузпа. През втората част под проливния дъжд се разписа и влезлият като резерва в този мач Георги Миланов след асистенция на изигралия първите си минути със синята фланелка в елита Ивелин Попов.

Победата е трета поредна за Левски в елита и тимът заема 7-о място, но има и три мача по-малко, отложени заради евроучастието на тима.

Срещата бе равностойна в първите 30 минути, като гостите дори можеха да поведат, но удар на Тодор Чаворски от въздуха бе избит в корнер от младия вратар на Левски Пламен Андреев, заменил неубедителния в мача срещу Хамрун Николай Михайлов.

Гостите от Пазарджик рухнаха психически след първия гол в 38-а минута. Сонко Сундберг центрира в наказателното поле, където Цунами бе оставен непокрит и отблизо прати топката в мрежата.

Три минути по-късно Филип Кръстев удвои преднината на Левски с прецизно изпълнение на пряк свободен удар от близо 30 метра.

В добавеното време на първата част Тодор Чаворски игра с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР реферът Красен Георгиев посочи бялата точка. Марин Петков не сбърка от 11-метровия наказателен удар и направи 3:0.

На почивката старши треньорът на Левски Станимир Стоилов направи промени и пусна в игра опитните Ивелин Попов и Георги Миланов и именно двамата изработиха четвъртия гол малко след началото на втората част.

Попов, за когото това бе дебют за Левски, върна топката към Миланов, който с точен удар по тревата я прати в мрежата.

Пет минути по-късно Роналдо също можеше да запише името си сред голмайсторите, но топката срещна гредата след негов удар.

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов похвали своите играчи за убедителната победа над Хебър с 4:0.

"Въпреки лошите последни десетина дни, въпреки дъжда и студеното време, се доказа, че любовта е по-силна от разочарованието. Футболистите се постараха да зарадват привържениците. Въпреки трудните условия, заслужена победа за нашия отбор. Явно е, че сме по-класният отбор и нямахме проблеми след отбелязване на първия гол.

Получи се удобен момент, че успяхме да направим ротация и през второто полувреме играха някои футболисти, които бяха болни и контузени и получиха възможност да наберат спортна форма.

Искам от моите футболисти да тичат и да се борят от първата до последната минута", коментира Станимир Стоилов.

Италианският му колега начело на Хебър Фулвио Пеа призна превъзходството на Левски. "Със сигурност това са два отбора, изградени по различен начин, с различни цели. Ние сме наясно с нашата цел и тя е оцеляване в елита и ще опитаме да я постигнем. Днес Хебър игра доста добре в началните минути, но първият гол ни пречупи. Левски владееше топката, но до първия гол нямаха опасни положения.

След това получихме още два бързи гола и това отне от концентрацията ни и повлия на мача.

Левски е много силен отбор и е трудно да му се противопоставиш", каза Фулвио Пеа.

Първа лига, 7-ми кръг, събота:

Левски - Хебър - 4:0 (3:0)

стадион: "Виваком Арена-Георги Аспарухов"

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев (60-Жереми Петрис), Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев (46-Георги  Миланов ), Филип Кръстев, Роналдо, Илиян Стефанов (46-Билал Бари), Уелтън (74-Келиан ван дер Каап), Марин Петков (46-Ивелин Попов)
Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Осира Корнел, Пламен Крумов (86-Милан Кременович), Хлеб Бухал, Мауро Секейра, Георги Търтов (55-Есеола), Клаудио Бонани (76-Богомил Божуркин), Емануил Манев (55-Боян Кнежевич), Октай Хамдиев (76-Цветелин Тонев), Тодор Чаворски

голмайстори: 1:0 Цунами 38, 2:0 Филип Кръстев 41, 3:0 Марин Петков 45+5-дузпа, 4:0 Георги Миланов 53
главен съдия: Красен Георгиев