0

Л евски взе минимално 1:0 над Пирин (Благоевград) в среща  от 5-ия кръг на Първа лига на ст. „Георги Аспарухов“ и вече има 6 точки.

Това беше трети мач за столичани, които отложиха предишните си два двубоя за първенство – със Славия и Черно море заради европейските си ангажименти.

Вече с 6 точки "сините" се придвижиха на 7-о място. Пирин остава с две точки от две равенства и три поражения през тази кампания.

Гостите завършиха мача с 10 души, след като в самия край Красимир Станоев получи набързо два жълти картона заради фаулове срещу Георги Миланов.

През новата седмица Левски ще играе и втората си среща в 3-ия кръг в турнира на УЕФА Лига на Конференциите срещу малтийския Хамрун Спартанс с аванс от 1:0 от Малта.

Срещу Пирин „сините“ владееха топката, създадоха много голови положения, но вратарят на Пирин (Бл) Янко Георгиев показа невероятен рефлекс в много ситуации.

Най-напред в 5-ата минута Георгиев показа отличен рефлекс, избивайки с последни сили удар с глава на Андриан Краев. 40-секунди по-късно стражът направи още по-добро спасяване срещу Илиян Стефанов, оставен сам на няколко метра от голлинията да стреля с глава. При добавката Филип Кръстев ритна високо в облаците.

В 11-ата минута дойде ред и на Кордоба да пропусне, пращайки топката в гредата след центриране от ъглов удар. Последваха шут на Марин Петков в тялото на бранител, застанал пред голлинията, както и пропуск на Роналдо две минути по-късно.

Имаше и още изпуснати шансове от атаката на Левски. Гостите от Пирин се отличиха с една добра атака от дясно и един далечен удар на Христофор Хубчев.

Второто полувреме не се отличаваше от първото като поведение на двата отбора. В 60-ата мин. Уелтон навлезе от дясно и стреля много силно, но отново вратарят спаси.

След 5 мин. Бразилското острие от дясно излезе по диагонала и стреля, но този път топката мина край гредата.

Най-после защитата на Пирин се пропука в 70-ата минута.

Андриан Краев без съпротива подаде на дясно към Патрик-Габриел Галчев, който също не беше срещнат от противник. Без да е притиснат младият бранител на Левски центрира необезпокояван, а Роналдо с глава изпревари Емил Янчев и прати топката до далечната греда.

Това е и първо попадение за футболиста в първенството на България със "синята" фланелка.

В 82-ата минута Билал Бари пропусна да вкара втори гол, сред като Уелтон проби от ляво и му подаде. Вратарят на пиринци Янко Георгиев обаче предвидливо излезе и затвори човека в синьо.
В 93-ата минута току що появилият се на терена Жереми Петрис можеше да вкара втори гол, но при меле след атака от дясно не успя да насочи топката в мрежата.