0

Локомотив Пловдив е новият временен лидер в Първа лига! Това стана факт, след като тази вечер „смърфовете“ стигнаха до труден успех с минималното 1:0 в домакинството си на Арда в последен двубой от петия кръг на родното първенство. Единственото попадение реализира Бирсент Карагарен 19 секунди след началото на второто полувреме след пас на Преслав Боруков.

Победата е още по-сладка за пловдивчани, след като тя бе постигната с човек по-малко заради червения картон на Пиер Зебли още в 37-ата минута.

Гостите от Кърждали пък нямаха и късмет в днешния сблъсък, след като на два пъти удариха гредите зад Илко Пиргов.

Така тимът на Александър Томаш излезе начело в класирането с 12 точки, като изпревари с една ЦСКА 1948. Арда пък остава шести с 9 точки в актива си след пет двубоя.

В следващия кръг „черно-белите“ имат „железничарско“ дерби срещу Локомотив в София, докато възпитаниците на Александър Тунчев ще приемат ЦСКА 1948.

Преди двубоя световната шампионка до 20 година в скока на дължина Пламена Миткова получи специални награди като състезател на СКЛА Локомотив.

Пламена Миткова и треньорът й Ивайо Русенов бяха специални гости на мача.